Liečebné procedúry

Elektroliečba

Elektroliečba je jednou z metód fyzikálnej terapie, využívanou prevažne pre rehabilitačné účely. Pri procedúre sa využívajú účinky predovšetkým elektrickej energie, ktorá zabezpečuje viaceré účinky na zdravotný stav pacienta, na oslabenom mieste. Medzi primárne účinky patrí analgetický účinok, účinok znižujúci bolesť, zlepšenie celkovej cirkulácie krvi a útlm zápalových stavov. Vďaka zlepšenej cirkulácií krvi sa telo dokáže prostredníctvom zrýchlenej látkovej výmeny zbaviť odpadových a toxických látok, aktivuje obranný systém, ktorého základom je činnosť bielych krviniek.

Ponúkame: REBOX, ULTRAZVUK, HYDROGALVAN, MAGNETOTERAPIU, RAZOVÚ VLNU S DIATERMIOU A INTERFERENČNÉ PRÚDY

Termoterapia

Termoterapia uľavuje od bolesti, napomáha regenerácii organizmu, hojeniu svalov a pohybového aparátu a príjemne prispieva tiež k celkovej relaxácii a fyzickej kondícii vášho tela.

V našej ponuke sú: SAUNA, INFRASAUNA, PARAFÍNOVÝ ZÁBAL NA RUKY A RAŠELINOVÝ NOSIČ TEPLA

Masáže

Už po tisíce rokov ľudia vedia, že masáž je prospešná pre ľudský organizmus. Je všeobecne známe, že masáž uľavuje od bolestí, stuhnutia, kŕčov, pomáha urýchľovať látkovú výmenu a odvádzať odpadové látky (toxíny) cez lymfatický systém preč z tela.Veľmi pomáha pri regenerácii športovcom, zmierňuje stres a mnoho iného.

V našej ponuke sa nachádza: BANKOVANIE, KLASICKÁ MASÁŽ ČIASTOČNÁ, REFLEXNÁ MASÁŽ CHRBTA, LÁVOVÉ KAMENE, PRÍSTROJOVÁ LYMFODRENÁŽ A CERAGEM – masážne lôžko

Hydroterapia

Hydroterapia môže byť definovaná ako použitie vody v rôznych formách, ktoré vedie k udržaniu zdravia, k prevencii proti chorobám alebo k liečeniu už vzniknutých ochorení. Kúpeľnú liečbu vodou predstavili svetu už Rimania, ale moderná hydroterapia sa viaže k Otcovi SebastianoviKneippovi, ktorý veril, že voda môže „rozpustiť, odstrániť a posilniť“.

Ponúkame: VÍRIVÝ KÚPEĽ – HORNÉ + DOLNÉ KONČATINY, HYDROX, TURBO, PODVODNÚ MASÁŽ A KNEIPPOV KÚPEĽ

Svetloliečba

Svetloliečba je založená na historicky i vedecky podloženom blahodarnom pôsobení viditeľnej časti elektromagnetického spektra na ľudské telo. Využíva biostimulačné, protibolestivé, protizápalové, protiedémové a tepelné účinky rôznych typov umelých zdrojov.

V našej ponuke máme: LASEROTERAPIU A BIOPTRON

Inhalácia

Inhalácia je úmyselné a aktívne vdychovanie plynov, pár alebo hmlovín za účelom liečebným, preventívnym alebo diagnostickým. Inhalačné procedúry sa používajú na liečbu ochorení horných a dolných dýchacích ciest, pri bolestiach hlavy, nervovej vyčerpanosti, ženských problémoch a nespavosti. Na zvýšenie účinnosti inhalácie využívame Vincentku a kyselinu hyalurónovú. Na inhalovanie máme k dispozícii okrem inhalácií inhalátorom aj morský aerosólový kúpeľ a oxygenoterapiu.

Pohybová liečba

Pohybová liečba sa prevádza individuálne alebo skupinovo podľa harmonogramu skupinových cvičení s cieľom aktivizácie pacienta.

Odborne vedená aktívna liečebná telesná výchova v telocvični, v skupinách rehabilitantov s podobným diagnostickým zameraním (skupinová kinezioterapia pre ochorenia chrbtice, nosných kĺbov — bedrá alebo kolená, skupinová kinezioterapia pri obezite, osteoporóze, reumatických a pľúcnych ochoreniach). Cvičenie využíva prvky pre relaxáciu preťažených svalov, posilňovanie oslabených svalových skupín, mobilizáciu kĺbov a panvy, správne držanie tela a nácvik správnych pohybových stereotypov. Neoddeliteľnou súčasťou cvičenia je dychová gymnastika, cvičenie rýchlosti, obratnosti, vytrvalosti, rovnováhy,sily a celkové kondičné zlepšenie.

Pod pohybovou liečbou rozumieme aj odborne vedené aktívne cvičenie na FIT lopte v telocvični, v skupinách 3 rehabilitantov so zameraním na ochorenia chrbtice.

Hydrokinezioterapia je pohybová liečba vo vode. Vodné prostredie je vhodné pre ľudí so svalovým oslabením, či amputáciou, keďže sa vo vode neboja pádov a zranení. Pohyb vo vode vzbudzuje kladné emócie a k aktivite netreba pacienta nútiť. Cvičenie je bezbolestné a zdravotný stav sa zlepšuje bez zdanlivo väčšej námahy.

Na zlepšenie celkovej kondície je k dispozícii posilňovňa s využitím bežeckého pásu, posilňovacej veže, stacionárneho bicykla a ďalších strojov.

Suchý uhličitý kúpeľ

Plynný uhličitý kúpeľ je vysoko účinná procedúra upevňujúca zdravie, zvyšujúca životný elán a vitalitu. Je ideálnym prostriedkom pre zvýšenie telesnej a duševnej pohody. Podstatou suchého uhličitého kúpeľaje uzavretie tela (mimo hlavy) do špeciálneho plastového vaku, ktorý sa naplní čistým oxidom uhličitým. Fyziologická reakcia je roztiahnutie všetkých ciev až po vlásočnice so súčasným zvýšením obsahu kyslíka v krvi. Tým dochádza k dokonalému prekrveniu pokožky, svalstva všetkých orgánov a mozgu dobre okysličenou krvou.

Spirometria

Spirometria sa vykonáva s cieľom včasnej diagnostiky porúch pľúcnych funkcií, objasňuje ochorenia pri ktorých sa vyskytuje ventilačná porucha. Rovnako nám slúži aj na posúdenie účinnosti terapie a rehabilitačných činností.