Kúpeľno-rehabilitačný ústav poskytuje kúpeľno-liečebné, rekondičné a liečebno-preventívne pobyty pre zamestnancov Ministerstva vnútra ako sú príslušníci policajného zboru, hasičského zboru a taktiež záchranári Horskej záchrannej služby. Benefitom týchto pobytov je regenerácia fyzického fondu ale aj zvýšenie fyzickej i psychickej odolnosti. Krátkodobo - liečebné a relaxačné pobyty pre samoplatcov poskytujeme v prípade voľnej kapacity len pre zamestnancov Ministerstva vnútra SR. 

pobyty

Krátkodobo – liečebný pobyt

Liečebný program kúpeľných pobytov je stanovený na základe vstupného vyšetrenia lekárom.Počas celej doby je pobyt absolvovaný pod odborným vedením vyškolených zdravotníkov. Pri procedúrach ako sú inhalácie, pobyt v morskom aerosólovom kúpeli, dychovej rehabilitácie, NordicWalkingu, kyslíkovej dráhy a cvičenia na outdoorových strojoch, kedy využívame aj pôsobenie liečivej klímy, dosahujeme priaznivé zlepšenie ventilačných parametrov, ktoré verifikujeme spirometrickým vyšetrením.

Vymenované procedúry dopĺňa široká škála vodoliečebných a elektroliečebných procedúr, mechanoterapie, teploliečby, kinezioterapie, vrátane obľúbenej hydrokinezioterapie a procedúr relaxačného charakteru. Klienti majú celoročne prístupný vnútorný bazén a posilňovňu. Portfólio podávaných procedúr každoročne rozširujeme o nové druhy procedúr s cieľom zvýšenia požadovaného liečebného efektu.

Relaxačný pobyt

Relaxačný pobyt prináša klientom možnosť aktívneho relaxu v prostredí krásnej prírody, ktoré ponúka podmienky nielen v zime na výbornú lyžovačku, ale celoročne na rozprávkovú turistiku.

V pobyte je pre klientov ponúkaná polpenzia a 1 procedúra denne podľa výberu klienta z ponúkaných možností.

Klienti sa z pobytov v Kúpeľno-rehabilitačnom ústave MV SR Bystrá navracajú do pracovného a domáceho prostredia so zlepšenými ventilačnými parametrami, v lepšej fyzickej kondícii a v stave psychickej relaxácie, čo vo finále prináša výrazné zlepšenie kvality ich života.

pobyty
pobyty

Ubytovanie

Klientom ponúkame ubytovanie v prevažne 2 –posteľových izbách (k dispozícii je aj možnosť ubytovania iba 1 klienta na takejto izbe za príplatok 12 EUR na noc).

Zariadenie disponuje aj trojlôžkovými izbami a 2 rodinnými izbami. Pre náročnejších hostí sú pripravené 4 apartmány.

Všetky izby sú kompletne po výmene nábytku, každá izba disponuje vlastným sociálnym zariadením, ktoré je zatiaľ pôvodné a balkónom.

Pre našich klientov je k dispozícii bezplatné parkovanie.

Stravovanie

Rozsah stravovania závisí od výberu pobytu. Raňajky sú podávané vo forme švédskych stolov, na obedy a večere je pripravený výber z 3 jedál v jedálni. Okrem toho na ponuku občerstvenia vo forme nápojov funguje Lobby bar.

Kontraindikácie

Poskytnutie krátkodobo – liečebných a relaxačných pobytov nie je možné pre pacientov, ktorí :

  • majú infekčné ochorenie
  • trpia na reumatické choroby v akútnom štádiu
  • mali diagnostikované zhubné ochorenie
  • mali diagnostikovanú epilepsiu a aktívne psychózy
  • majú klinické známky zlyhania krvného obehu, nedostatočne korigovaný vysoký tlak krvi
  • neudržia moč a stolicu
  • sú odkázaní na pomoc druhej osoby pri sebaobsluhe (imobilní pacienti)